Děti

Práce s dětmi má v Chrástu tradici od roku 1981, kdy oddíl mladý požárník zahájil svoji první činnost. Dětské kolektivy dosahovaly pod 30-ti letým vedením paní Aleny Jungové výborných výsledků jak v okrskových soutěžích tak i okresních a krajských kolech hry Plamen. Za její obětavou práci ji patří velké poděkování.

Od roku 2011 je kolektiv mladých hasičů pod vedením Mirky Pluhovské. Kolektiv má momentálně 32 aktivních členů. Děti se účastní mnoha soutěží, např.. POORM, Plamen, výtvarné a literární soutěže Požární ochrana očima dětí, ale také akcí, které pro ně pořádá samotný sbor (výlety, soustředění, návštěvy IZS na Košutce atd).

Nejvýznamnější společenskou akcí je pro děti několikadenní letní soustředění, které má mnoho kladných ohlasů.

Schůzky se momentálně konají jedenkrát týdně, ve středu, mladší děti 16.00-17.00, starší děti 17.00-18.00.